TATTOO

TATU

TATAU

Tattoo (angl. tetování) je odvozeno od tahitského slova "tatu" nebo "tatau". Provádí se pomocí tetovacího strojku a jehly, která díky rychlému kmitání rovnoměrně vpichuje do potřebné vrstvy kůže speciální barvivo.

Nejstarší zjištěné tetování datujeme asi 3500 let př.n.l., díky nedávno nalezenému mumifikovanému tělu v Alpách. Do Evropy se tetování dostalo až na konci 18. století, oproti východním civilizacím, které ho praktikovaly běžně od 10. století př. n. l.. Tehdejší nástroje byly vyráběné z kostí, dřeva nebo lastur, s jejichž pomocí se namísto jehly vpichovala barva pod kůži.

Tetování se dostává do popředí lidské společnosti teprve několik posledních desítek let. Zatímco dříve mělo význam symbolický a ornamentální, dnešní technologie umožňuje tvořit na kůži pomocí jehly téměř neomezené varianty kreseb.

Tetování je stálé - "permanentní". Je to tetování jehlou pod kůži, které nám zůstane, takže bychom si měli trochu popřemýšlet.....................

1. TETOVÁNÍ BY MĚLO BÝT ORIGINÁLNÍ 

Paráda je, pokud máte vlastnoručně namalovaný motiv. Pokud máte pocit že nejste žádný Gauguin, nevadí, návrh upravíme, doladíme. Jestli je stažený z internetu, taky není problém, mohou se udělat úpravy, abyste neměli totožné tetování jako kolega z práce. Pokud přijde dvojice spolu a chce totožné tetování, v pořádku, pokud obě strany souhlasí.

2. TETOVÁNÍ BY MĚLO VYPOVÍDAD NĚCO O VÁS SAMÉM

Krásné je, pokud má budoucí tetování nějakou myšlenku, význam (i skrytý). Pokud ne, nevadí. Každý má právo dělat si se svým tělem co chce, takže pokud je to něco, co se vám "prostě líbí", nemám s tím problém.

3. MÍSTO KAM TETOVAT

Na některých částech těla se kůže často mění a není to vhodné místo na tetování. Např. prsty, vnitřní strany prstů, hřbet ruky, nárty, pata..................... Z tetování na těchto místech vám (většinou) po pár týdnech nebo měsících zbudou pouze skvrny. Fotky na netu na těchto místech jsou pořízené když je tetování čerstvé, tudíž ještě hezké.

4. KDY SE NECHAT TETOVAT

V létě kolem sebe vidíme spoustu polonahých a více nebo méně potetovaných těl a vyskytne se touha nechat se také potetovat. Pokud možno hned. Léto není úplně nejlepší tetovací období. Nová "kerka" nesmí přijít na sluníčko (UV záření vytahuje barvu a také to pálí), není vhodné koupání se v bazénu, rybníku atd. Pocení a přehřátý organismus je další mínus. Takže v létě tetování pouze pro ty, kteří se pak přestěhují na sever nebo pro ty, kteří tráví život v klimatizovaných místnostech.

Henna

Hennou se maluje, takže je to bezbolestné.

Nedá se stíhovat, pouze základní čáry.

Obrázek vydrží týden až 10 dní.

Copy link
Powered by Social Snap